متخصص ارتودنسی تهران

بهترین متخصص ارتودنسی تهران

مقدمه

بدون شک، اولین چالشی که قبل از انجام ارتودنسی با آن روبه‌رو می‌شوید، انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی است. یک ارتودنتیست بی دانش و ناکاربلد، نه تنها زمان و هزینه‌ای که پرداخت کردید را هدر می‌دهد، بلکه به دندان‌های شما آسیب جدی وارد می‌کند. برای پیشگیری از این اتفاق، بهتر است دانش و سطح آگاهی خود را نسبت به ارتودنسی بالا برده و بهترین متخصصان ارتودنسی نزدیک به محل زندگیتان را شناسایی کنید.

ما در این مقاله به تمامی سوالات شما در خصوص ارتودنسی و هرآنچه که باید قبل از انجام آن بدانید، پاسخ داده‌ایم. همچنین به معرفی یکی از بهترین متخصصان ارتودنسی تهران، پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

سوالاتی که در این مقاله به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم.

ارتودنسی چیست؟

گاهی اوقات در اثر عوامل گوناگون، دندان‌ها در جای مناسب خود رویش نکرده، نامرتب و شلوغ هستند، حتی ممکن است که یک یا دو فک به اندازه کافی رشد نکنند. ارتودنسی، یکی از شاخه‌های دندانپزشکی است که بوسیله آن دندان‌ها صاف و مرتب شده‌ و تناسب بین دو فک بالا و پایین ، ایجاد می‌شود.

دندان‌های نامرتب چه زیانی را به سلامت دهان و دندان وارد می‌کنند؟

ممکن است فکر کنید که دندان‌های نامرتب تنها در زیبایی ظاهر شما تاثیر بد می‌گذارند. اما باید بگوییم که این دندان‌ها، سبب ایجاد مشکلات بهداشتی مختلفی می‌شوند. افرادی که دارای دندان‌های نامرتب و با شکلی نامتعارف هستند، بیشتر در معرض ابتلا به پوسیدگی دندان و بیماری‌های پریودنتال قرار دارند.

این آثار در طولانی مدت، سبب ایجاد مشکلات زیر می‌شوند :

 • سردردهای مکرر
 • مشکلات مفصل فک TMJ
 • مشکلات گوارشی(بدلیل خوب جویده نشدن غذا بوسیله دندان)
 • مشکلات لثه‌ای
 • درد گردن، شانه و پشت

استفاده از ارتودنسی چه مزایایی را به همراه دارد؟

اگر ارتودنسی، بدست یک متخصص ارتودنسی کاربلد، انجام شده باشد، مزایای بی‌شماری را به‌همراه خواهد داشت. یکی از تاثیرگذارترین مزایایی که شاهد آن خواهید بود، داشتن ظاهری زیباتر و لذت بخش‌تر نسبت به قبل است. همچنین، طول عمر دندان‌ها، افزایش پیدا می‌کند و ارتودنسی، سلامت دهان شما را تضمین می‌کند.

ارتودنتیست کیست؟

به متخصص درمان در زمینه ارتودنسی، ارتودنتیست گفته می‌شود.

آیا من به ارتودنسی احتیاج دارم؟

به طورکلی باید بگوییم که فقط متخصص ارتودنسی می‌تواند تشخیص دهد که آیا شما به ارتودنسی احتیاج دارید یا خیر. این تشخیص، بوسیله ابزارهای مخصوص و حرفه‌ای انجام می‌شود. بعد از گذر از معاینه بالینی، تشخیص مدل گچ دندان و تصویربرداری اختصاصی، ارتودنتیست تشخیص خواهد داد که آیا به ارتودنسی احتیاج دارید یا خیر.

اگر دچار یکی از شرایط زیر هستید به‌احتمال زیاد به ارتودنسی احتیاج دارید :

 • دندان‌های پایینی خیلی جلوتر از دندان‌های فوقانی قرار گرفته‌اند.
 • دندان‌های فوقانی بیش از حد دندان‌های پایینی را پوشانده‌اند.
 • زمان جویدن دندان‌های فوقانی به درستی روی دندان‌های پایینی قرار نمی‌گیرند.
 • باز بودن فضای بین دو فک.
 • روی هم قرار گرفتن و نامرتبی دندان‌ها.
 • فضاهای خالی بین دندان‌ها

پیدا کردن یک ارتودنتیست قابل اعتماد و کاربلد، دغدغه‌ای است که تمام افراد در ابتدا برای خود یا کودکانشان دارند. از طرفی دیگر با انتخاب متخصص ارتودنسی قابل اعتماد، مهم‌ترین و اولین مرحله درمانی را طی کردید.

چگونه و با چه معیارهایی یک متخصص ارتودنسی کاربلد را تشخیص بدهیم؟

در راه انتخاب متخصص ارتودنسی خوب، باید معیارهایی مانند ویژگی‌های تخصصی، تحصیلات اکادمیک، تجربه و بازخورد بیماران قبلی و ویژگی‌های رفتاری ارتودنتیست را مورد بررسی قرار دهید.

یک ارتودنتیست خوب چه ویژگی‌های رفتاری دارد؟

قبل از انجام ارتودنسی، یک جلسه حضوری جهت مشاوره با متخصص، برگزار کنید. در این جلسه، به‌دنبال خصوصیات اخلاقی زیر باشید :

 • اخلاق حرفه‌ای، تعهد به بیمار و وجدان کاری : یک ارتودنتیست خوب نسبت به بیماران خود متعهد است و احساس مسئولیت می‌کند. همچنین در انجام هیچکدام از مراحل درمانی، کوتاهی نمی‌کند.
 • گذاشتن وقت و گوش کردن به نیاز بیمار : مشاوره درمان ارتودنسی، حق بیمار است. یک ارتودنتیست قابل اعتماد، تمام تلاش خود را در از بین بردن ابهامات بیماران انجام می‌دهد تا بیماران بتوانند با خیالی آسوده، مشکلات دندان خود را با متخصص در میان بگذارند.
 • تحمیل نکردن درمان‌های غیرضروری به بیماران : در هر شرایطی اولویت ارتودنتیست باید سلامت مراجعه کننده باشد. یک متخصص ارتودنتیست دارای وجدان کاری، درمان‌های غیرلازم را به بیمار تحمیل نمی‌کند و روند بهبود را به بهترین شکل ممکن، دنبال می‌کند.
 • راهنمایی‌های کامل و آموزش‌های لازم به مراجعه کننده : یک ارتودنتیست قابل اعتماد، برای مراجعه کننده زمان گذاشته و روش‌های پیشگیری، بهداشت و سلامت دندان و دهان را به بیمار، آموزش می‌دهد.
 • صبر و حوصله : یک ارتودنتیست کاربلد باید با صبر و حوصله و مسئولیت پذیری روندهای درمانی را کامل کند. با صبر و حوصله، نتیجه‌ای که از روند درمان انتظار دارید به خوبی پدیدار می‌شود.

چگونه می‌توانم یک متخصص ارتودنسی با معیارهای بالا را پیدا کنم؟

بدون شک، تمامی ویژگی‌های رفتاری که یک متخصص ارتودنسی خوب و قابل اعتماد باید داشته باشد، بیشتر از مواردی است که در بالا به آنها اشاره شد. به طور کلی اگر به دنبال یک ارتودنتیست کاربلد با تمامی ویژگی‌های بالا هستید، با ما همراه باشید تا یکی از بهترین متخصصان ارتودنسی تهران را به شما معرفی کنیم.

بهترین متخصص ارتودنسی تهران

در قسمت قبل با معیارهای رفتاری که یک ارتودنتیست حرفه‌ای باید داشته باشد، آشنا شدیم. اما سوالی که برای همه پیش می‌آید این است که چه کسی تمامی این ویژگی‌های حرفه‌ای را دارد؟ ما به شما دکتر ابراهیمی نیک را معرفی می‌کنیم. دکتر ابراهیمی نیک، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت است. برای آشنایی بیشتر با دکتر ابراهیمی نیک، برروی لینک زیر کلیک کنید.

بیوگرافی دکتر زهرا ابراهیمی نیک

اکنون با یکی از بهترین متخصصان ارتودنسی تهران، آشنا شدید. در قسمت بعدی، انواع روش‌های درمانی که تحت نظر دکتر ابراهیمی نیک، انجام می‌شود را به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع روش‌های درمان ارتودنسی

برای انتخاب هرچه بهتر متخصص ارتودنسی خود، خوب است تا پیش زمینه‌ای در رابطه با انواع روش‌های درمانی ارتودنسی، داشته باشید. تمامی این درمان‌ها زیر نظر دکتر ابراهیمی نیک با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، انجام می‌شود.

 • ارتودنسی ثابت

این نوع از درمان، یکی از شایع‌ترین درمان‌های ارتودنسی است. در این روش، براکت نصب شده تا پایان دوره درمان از دهان خارج نمی‌شود. لازم به ذکر است که در هر زمانی می‌توانید درمان ارتودنسی ثابت را انجام دهید. با این حال، پیشنهاد می‌کنیم که از این درمان در سنین نوجوانی و قبل از بلوغ، استفاده شود. طول درمان در این روش از یک تا سه سال است.

 • ارتودنسی متحرک

در این روش درست برعکس روش قبل، براکت‌ها به دندان متصل نیستند و پلاک ارتودنسی خود را می‌توانید از دهان خارج کنید. این روش نسبت به روش قبلی در بین مراجعین، محبوب‌تر است. در این روش، شما به‌راحتی می‌توانید برای تمیز کردن و شستشوی دندان، پلاک را از دهانتان خارج کنید. از طرفی دیگر به زمان کمتری برای نصب و ساخت دستگاه ارتودنسی متحرک نیاز است. این درمان، مزایای بسیاری را برای شما به‌همراه دارد.

بسیاری از افراد، علاقه‌ای به دیده شدن براکت‌ها در دهانشان ندارند. خبر خوب برای این دسته از افراد این است که می‌توانند از ارتودنسی نامرئی استفاده کنند. همانطور که از اسم این نوع ارتودنسی پیداست، ارتودنسی نامرئی به راحتی در دهان شما قابل دیدن نخواهد بود.

 ارتودنسی نامرئی به سه دسته زیر تقسیم می‌شود:

· ارتودنسی نامرئی با روش لینگوال

· ارتودنسی نامرئی با روش پلاک‌های شفاف

· ارتودنسی نامرئی با دستگاه‌های همرنگ دندان

باید ها و نباید های ارتودنسی را در ویدئوی زیر از زبان دکتر ابراهیمی نیک بشنوید.

محدودیت سنی ارتودنسی (آیا می‌توانم ارتودنسی کنم؟)

در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که شما در هر سنی که باشید، می‌توانید تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرید. اما بهترین سن برای تشخیص و جلوگیری از آسیب‌های جدی، قبل از هفت سالگی است. به احتمال زیاد فکر می‌کنید که هفت سالگی برای این کار، خیلی زود است، اما برای تشخیص و ارزیابی‌های زودهنگام برخی از مشکلات و ناهنجاری های فکی اولین معاینه باید در سن 7 سالگی انجام شود..با این حال برای اکثر مشکلات رایج دهان و دندان، بهترین سن برای انجام ارتودنسی سنین بین 9 تا 14 سال است، چرا که دندان‌های دائمی در سنین بین 8 تا 14 سالگی رویش می‌کنند. البته توجه داشته باشید که ممکن است شرایط هر فرد با دیگری، متفاوت باشد.

چه مشکلاتی موجب نیاز به ارتودنسی می‌شوند؟

شایع‌ترین دلیل نامرتبی دندان‌ها، ارثی هستند. اما موضوعاتی مانند تغذیه ناسالم و نامناسب، مکیدن انگشتان دست و پوسیدگی دندان، زمینه نامرتبی دندان‌ها را فراهم می‌کنند.

هزینه ارتودنسی چقدر است؟

هزینه ارتودنسی دندان را نمی‌توان به صورت عددی و دقیق، بیان نمود. چرا که هزینه‌های ارتودنسی به عوامل مختلفی وابسته است. با این حال در ادامه مقاله، قیمت تقریبی ارتودنسی را به شما خواهیم گفت تا فرایند تصمیم گیری بهتری را پشت سر بگذارید.

هزینه ارتودنسی متحرک تک فک : از 6 میلیون تومان

هزینه ارتودنسی ثابت تک فک : از 12 میلیون تومان

هزینه ارتودنسی ثابت دو فک : از 16 میلیون تومان

هزینه ارتودنسی برای جراحی فک : از 22 میلیون تومان

جمع بندی

در این مقاله، سعی کردیم تا به تمامی سوالات شما در خصوص ارتودنسی، پاسخ دهیم. اگر چه هیچ مقاله‌ای به خوبی یک مشاوره حضوری با متخصص ارتودنسی نمی‌شود. شما می‌توانید بوسیله راه‌های ارتباطی داده شده، با ما در ارتباط باشید تا بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات دندانپزشکی و ارتودنسی را دریافت کنید.

شما لایق زیباترین لبخندها هستید هم اکنون کاملا رایگان مشاوره ارتودنسی دریافت کنید

از اینکه ما را تا پایان مقاله همراهی کردید سپاسگزاریم

 • به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید