ارتودنسی اطفال

ارتودنسی اطفال

 ارتودنسی اطفال چگونه است؟

داشتن دندان های منظم و سالم آرزوی هر فردی است که این موضوع به زمان کودکی و مراقبت از آن برمی گردد. ارتودنسی اطفال توسط دندان‌پزشک متخصص و ماهر انجام می گیرد که پایین بودن سن کودک نتیجه درمان را بهتر می کند. دندانپزشکی که در زمینه ی ارتودنسی دوره می بیند پس از پایان رشته ی دندانپزشکی 2 الی 4 سال دیگر درباره ی فک و انواع ناهماهنگی دندان دوره ی لازم را آموزش می بیند. ارتودنسی یعنی مرتب کردن دندان ها که اگر قبل از بیرون آمدن دندان دائمی به دندان‌پزشک مراجعه شود مشکلات دندان و فک بسیار کمتر خواهد شد. ارتودنسی اطفال یعنی مجموعه ای از عواملی که به رفع مشکلات دندان، فک و ناهماهنگی بین دندان ها کمک می کند که زیر نظر دندان‌پزشک کودک انجام می گیرد.

فواید ارتودنسی در سن کودکی

در گذشته مردم با دیدن دندان خراب یا نامنظم به سادگی از رفتن به دندان‌پزشک دوری می کردند. دندانپزشکی که در زمینه ی ارتودنسی اطفال فعالیت داشته باشد هم به ندرت پیدا می شد. افراد عقیده داشتند که دندان های دائمی جایگزین دندان های شیری می شود بنابراین رفتن کودک به دندان‌پزشک را کاری بیهوده می دانستند. امروزه وقتی یک نوجوان یا جوان با دندان نامنظم به دندان‌پزشک مراجعه می کند زمان و هزینه ی بیشتری صرف خواهد شد. از فواید ارتودنسی در دوران کودکی می توان به خوب جویدن غذا، صرفه جویی در وقت، کاهش هزینه ها و داشتن اعتماد به نفس اشاره کرد.

وقتی دندان های شیری کودک زودتر یا دیرتر می افتد ممکن است دندان های دائمی کج و نامنظم شود که این باعث مشکلات دهان و دندان در بزرگ‌سالی می شود. مراجعه به موقع والدین به دندان‌پزشک ارتودنسی اطفال باعث پیشگیری از مشکلات فک و دندان می شود. اگر شما هم کودکی دارید که می دانید دندان های نامرتب دارد حتما با یک دندان‌پزشک اطفال مشورت کنید. در سن رشد بودن کودک باعث می شود نتیجه ی ارتودنسی مطلوب و هزینه ی آن کمتر باشد.

  • به اشتراک بگذارید:

1 دیدگاه کاربران

  • وفا , 13 آذر 1401

    سلام عزیزم

    پاسخ

نظر خود را با ما در میان بگذارید