ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یکی از روش‌های درمان به‌هم‌ریختگی و نامرتب بودن دندان‌ها است. به کمک این روش می‌توان عارضه‌های دهان و فک را به سادگی مرتفع ساخت. با بروز چنین مشکلاتی، علاوه بر زیبایی ابعاد مهم‌‎تری از سلامت دهان و دندان نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. از جمله آن‌ها می‌توان به لثه‌‎ها، اعصاب و ریشه‌‎های دندان اشاره کرد.

ارتودنسی نامرئی

در این مقاله ارتودنسی نامرئی را به عنوان یکی از روش‌های برطرف‌سازی مشکلات فوق معرفی کرده و شرح خواهیم داد.

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی نامرئی یکی از انواع روش‌ های ارتودنسی است که طی آن دستگاهی در داخل دهان قرار می‌‎گیرد تا دندان‌‎ها هم‌راستا شوند و فک‌ را در جای خود ثابت کند. دلیل این که به آن نامرئی می‌گویند به نوع براکت و سیم باز می‌گردد. در این روش براکت‌ها و سیمی که در طول آن‌ها کشیده شده است بی‌رنگ هستند و در زمینه دندان قرار مي‌گيرند. در نتيجه گويي چيزي در دهان وجود ندارد و همه چيز نامرئي است.

مزایا و معایب

بعضي از انواع ارتودنسی نامرئي حالت متحرك دارند كه مزایای زیادی را برای افراد به ارمغان می‌آورند. در واقع فرد در دوره‌‎ی درمان آرامش بیشتری دارد و می‌‎تواند در زمان‌‎های دلخواه ارتودنسی را از دهان خود خارج کند. مثلا اگر فرد بخواهد مسواک بزند یا غذا بخورد این کار برای او ممکن می‌شود.

یکی دیگر از برتری‌های این نوع از ارتودنسی سلامت بیشتر دهان و دندان در طول درمان است. چرا که فرد می‌‎تواند با مسواک و دهانشویه زیر ساختار و دستگاه را هم تمیز کند.

ارتودنسی نامرئی

روش های ارتودنسی مختلف است اما در نوع نامرئی بیشتر افراد از جلب توجه کمتر رضایت دارند. یعنی کمتر کسی متوجه حضور لوازم ارتودنسی در دهان می‌شود. حتما در نظر داشته باشید برای انتخاب نوع ارتودنسی تمام جوانب کار را بسنجید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. البته استفاده از نظرات دندانپزشکان و متخصصان ارتودنسی در این زمینه بسیار ضروری است.

 

  • به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید