ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت می‌تواند ضامن زیبایی و سلامتی شما باشد؛ می‌پرسيد چطور؟ گاهی بیماری‌ها و نواقص از آن چیزی که شما فکر می‌‎کنید خطرناک‌تر هستند؛ به عنوان مثال دندان‌‎های نامرتب، تنها روی زیبایی شما تاثیر منفی نمی‌گذارند بلکه خطرات بزرگ‌‎تری مثل تحلیل لثه‌‎ یا آسیب به ریشه‌‎ی دندان‌‎ها می‌تواند به زودی گریبانگیر افراد شود. برای رفع چنین عوارضی باید به سراغ ارتودنسی رفت. به کمک این روش دندان‌ها دوباره فرم زیبایی به خود خواهند گرفت.

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت چیست؟

ارتودنسی ثابت به عنوان بهترین درمان دندان‌های نامرتب شناخته می‌شود. این روش به همکاری بیمار وابسته نیست و او نمی‌‎تواند سیم و بندهای فلزی را در دهان خود جا‌به‌جا کند. در این درمان ارتودنسی، پلاک‌‎هایی به نام براکت (Brackets) به هر دندان وصل ‎شده و دندان‌‎ها در جای خود فیکس می‌شوند.

مزایا و معایب ارتودنسی

خوبی ارتودنسی ثابت این است که براکت‌‎ها از جای خود تکان نمی‌‎خورند؛ این ویژگی سبب می‌شود تا احتمال جا‌به‌جا شدن سیم و ساختار کاهش پیدا کند و عملا به صفر برسد.

اصلی‌ترین ایراد روش ثابت این است که با رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان، احتمال رسوب جرم یا بروز عفونت افزایش پیدا می‌کند. بنابراین فرد باید مراقبت‌های لازم را داشته باشد.

  • به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید