ارتوسرجری - ارتودنسی جراحی

ارتوسرجری - ارتودنسی جراحی

با ارتوسرجری بیشتر آشنا شویم

ارتوسرجری امروزه به عنوان یکی از ابزار های ترکیبی قدرتمند در علم دندانپزشکی توانسته است جایگاه خاصی را به خود اختصاص دهد. زمانی که فرد هم به درمان ارتودنسی نیاز دارد و هم باید جراحی اصلاح فک را انجام دهد، از روش ادغام شده ارتوسرجری یا ارتودنسی جراحی استفاده می شود. طی این فرآیند ناهنجاری های فک و دندان ها هر دو اصلاح می شوند. افرادی که دارای ناهنجاری های سخت فک و دندان هستند ابتدا باید با یک ارتودنتیست مشورت کنند. معمولا پس از اینکه برنامه درمانی ارتودنسی شروع می شود، متخصص جراحی فک تصمیم لازم برای زمان انجام جراحی فک را خواهد گرفت. در واقع بیمار هم زمان تحت نظر یک متخصص ارتودنسی و یک جراح فک قرار می گیرد.

انتخاب بهترین زمان

همانطور که می دانید زمان انجام درمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پزشکان معتقدند بیمار باید در محدوده زمانی درمان را شروع کند که استخوان ها دوره رشد را پشت سر گذاشته اند. بهترین محدوده سنی انجام ارتوسرجری سن هفده تا هجده سالگی است. در این حالت فرد می تواند نتایج درمانی موفقیت آمیزتری را تجربه کند. در برخی موارد اگر والدین اهمیت های لازم را در زمان مناسب به ناهنجاری های دندانی فرزندان بدهند، می توان از بروز بسیاری از مشکلات ثانویه جلوگیری کرد.

 

اهمیت مراقبت‌های بعد از ارتودنسی جراحی

مراقبت‌های بعد از ارتودنسی جراحی کمک شایانی می کند که فرد بتواند در مدت زمانی مشخص، نتایجی مثبت را دریافت کند. استفاده به موقع از داروهای تجویز شده، توجه به وضعیت خواب در حالت مناسب، داشتن برنامه غذایی صحیح و مصرف موادغذایی با بافت نرم و سبک، روش درست مسواک زدن و... همگی در ردیف مراقبت های ضروری قرار می گیرند. در واقع سبک زندگی فرد تا حدی تحت تاثیر قرار گرفته و انجام این مراقبت ها ارزش تجربه سلامتی و داشتن لبخندی زیبا را دارد.

  • به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید