انواع براکت یا بریس ارتودنسی

انواع براکت یا بریس ارتودنسی

براکت ارتودنسی در واقع برای اتصال سیم ارتودنسی (ارچ وایر) به کار می رود. این براکت یا بریس ها از طریق چسب مخصوص ارتودنسی یا کامپوزیت رزین به دندان متصل می شوند و معمولا از جنس فلز، سرامیک و پلاستیک تهیه می شوند. بریس معمولا دارای دو شیار افقی و عمودی است که برای قرارگیری سیم داخل آن استفاده می شود. بریس فلزی یکی از پرکاربردترین نوع است.

چگونگی مسواک زدن در ارتودنسی - دکتر ابراهیمی نیک

چگونگی مسواک زدن در ارتودنسی

برای مسواک زدن براکت ها از حرکت های دورانی و دایره ای شکل استفاده کنید. حداقل 25 یا 30 ثانیه برای هر براکت وقت صرف کنید شما همچنین میتوانید با استفاده از مسواک بین دندانی سطح اطراف و بالای براکت های ارتودنسی را تمیز کنید. در داخل اکثر براکت ها سوراخی است که با استفاده از سر مسواک بین دندانی داخل براکت ارتودنسی را تمیز کنید.

طول درمان ارتودنسی - دکتر ابراهیمی نیک

طول درمان ارتودنسی

درباره ی طول درمان ارتودنسی، سوال های زیادی وجود دارد که به صورت روتین از ما پرسیده میشود.یکی از سوالات رایج بیماران در طول درمان ارتودنسی این است که، چرا درمان ارتودنسی من با وجود نامرتبی به ظاهر کم دندان ها، نسبت به درمان دوست یا آشنای من که نامرتبی دندانی بیشتری دارد، بیشتر طول کشیده است؟ با ما در ادامه همراه باشید تا دلایل طولانی شدن زمان ارتودنسی بیشتر بدانید.

ارتودنسی نامرئی - دکتر ابراهیمی نیک

ارتودنسی نامرئی

 امروزه شاهد نوآوری ای جدید و کاربردی هستیم تا نه تنها کیفیت زندگی خود را بالاتر ببریم بلکه هر روز بیشتر از دیروز از قید و بند های جهان سنتی خود فاصله گرفته و مدرنیته را در زندگی خود دخیل کنیم.
‌یکی از نوآوری هایی که در حیطه ی درمان ارتودنسی مشاهده می شود بحث ارتودنسی نامرئی است. این نوع ارتودنسی در صورت قرار گیری بر روی دندان به سختی مشاهده شده و از آن جایی که نوعی ارتودنسی متحرک 

بهترین زمان برای مراجعه به متخصص ارتودنسی

بهترین زمان درمان ارتودنسی(اولين مراجعه، بهترين زمان، حداكثر زمان)

اغلب پدر و مادرها علاقه دارند تا فرزندانشان از لبخندی زیبا و دندان‌های سالم و مرتبی برخوردار باشند که یکی از راه های دستیابی به این موضوع استفاده از ارتودنسی است. اما دغدغه آن‌ها این است که چه زمانی می‌توانند از ارتودنسی برای فرزند خود استفاده کنند.

جواب این سوال بستگی به شرایط دندان‌های هر کودک دارد و در کودکان مختلف زمان ارتودنسی متفاوت خواهد بود. انجمن ارتودنیست‌های آمریکا (AAO) بر این باورند که هر کودک قبل از این که به سن هفت سالگی برسد باید حداقل یک بار برای بررسی دندان‌ها و زمان ارتودنسی به دندان پزشک مراجعه کند. این معاینه به این منظور انجام می‎شود که در صورت نیاز، دندان پزشک معالجه­ی ارتودنسی را تجویز کند. در اغلب افراد، شروع رشد دندان‌های دائمی از سالگی آغاز و تا چهارده سالگی تکمیل می‌شود. به همین علت استفاده از درمان ارتودنسی در این بازه زمانی بسیار موثرتر و کارامدتر از هر زمان دیگری خواهد بود. لازم به ذکر است که استفاده از درمان ارتودنسی مانند هر درمان دیگری در سنین پایین‌تر بهتر عمل می‌کن

الاینر شفاف

الاینر شفاف (Clear Aligners) چیست؟

الاینر‌های شفاف (Clear Aligners) همان ارتودنسی نامرئی هستند که یکی از درمان‌های ارتودنسی به شمار می‌روند. از این الاینرها برای اصلاح فرم دندان و نامرتب بودن آن استفاده می‌شود. الاینرها به علت نامرئی بودن و شفافیتی که دارند جایگزین مناسبی برای براکت های ارتودنسی به شمار می‌روند از طرفی این الاینرها به علت انعطاف پذیری بالا و راحتی بسیار زیاد؛ از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند